האישה הראשונה בבריטניה שמתה מהרעלת קנאביס?

על פי דיווחים רבים אם בת 31 התמוטטה במיטתה ומתה לאחר שעישנה סיגריית מריחואנה שהובילה לרמות גבוהות של הסם במערכת שלה.

האם לשלושה היא כנראה האשה הראשונה בבריטניה שמתה באופן ישיר מ"הרעלת קנאביס."

בדיקות של איבריה החיוניים לא מצאו שום דבר לא בסדר למרות שיתכן שלקתה בהתקף לב עקב רעילות קנאביס.

מותה של מיס מוס נרשם כ"רעילות קנאביס" וחוקר מקרי המוות רשם את סיבת המוות כ"שימוש לרעה בקנאביס."

מקרי מוות באופן ישיר מקנאביס הם חריגים ביותר. בשנת 2004 איש בן 36 מברוקשייר הפך לאדם הראשון בבריטניה שמת מהרעלת קנאביס.

דוד ריינס, מהברית הלאומית למניעת שימוש בסמים אמר: "זה מאוד נדיר ויוצא דופן לחוקר מקרי מוות לקבוע מוות עקב שימוש בקנאביס. ב-40 שנים מעולם לא נתקלתי במקרי מוות מקנאביס בלבד. היו מקרים בעבר בשילוב עם אלכוהול או סמים אחרים."

"פעמים רבות אמרו כי קנאביס לבד אינו גורם למוות. משתמשים בדרך כלל מתעלפים לפני שהם יכולים לצרוך מספיק קנאביס בכדי להרוג אותם. מקרה זה משמש כאזהרה שקנאביס יכול לגרום נזק עצום."

"קנאביס ידוע כמגביר את קצב לב ואת לחץ הדם. הקנאביס בימים אלה נועד להיות הרבה יותר חזק מאשר הקנאביס שהיה בשימוש בשנות השישים כדי לענות על ביקוש של משתמשים שרוצים סוטול חזק יותר."

מיס מוס , נוצריה אדוקה, שהשתמשה בהרבה קנאביס במהלך החיים הבוגרים שלה, עשתה הפסקה של שנתיים לפני מותה באוקטובר האחרון.

היא התחילה להשתמש שוב בקנאביס כדי לעזור לה לישון לאחר שסבלה מדיכאון וחרדה כתוצאה מפרידה מהחבר שלה.

בחקירה התגלה שמיס מוס עישנה חצי ג'וינט כל לילה כדי לעזור לה לישון.

חברתה, זארה היל, אמרה שהיא ומיס מוס עישנו קנאביס בשווי של על 20 פאונד ביחד בשבוע שלפני מותה.

גברת היל סיפרה למשטרה כי מיס מוס עישנה ככל הנראה קנאביס בשווי 60 פאונד בשבוע, אם כי זה היה שנוי במחלוקת על ידי משפחתה.

בלילה של ה-28 באוקטובר 2013 מיס מוס, שהיו לה שני בנים ובת, הלכה לישון אחרי גלגול הג'ויינט.

היא נמצאה לא מגיבה במיטתה למחרת בבוקר על ידי קלואי ווילקינסון, חברתו של בנה המתבגר.

היא הזמינה אמבולנס לדירה אך מותה של מיס מוס נקבע בזירת האירוע.

חצי ג'ויינט נמצא מתחת לגופתה ושקית עם עלים חומים וירוקים התגלו בתיק היד שלה.

נתיחה שלאחר המוות גילתה כי לא היו סימנים ברורים של חריגות בגופה.

אבל ד"ר קודאיר חוסיין, פתולוג , אמר לחוקרים בבורנמות', שהיו לה רמות מתונות עד כבדות של קנבינואידים בדם שלה.

הוא אמר: "הבדיקה הגופנית והבדיקה של איברים שונים, כולל הלב והכבד לא הראו חריגות שיכולות להסביר את מותה. הרמה של קנבינואידים בדם היו 1-0.15 מיליגרם לליטר, זה נחשב כשימוש מתון עד כבד בקנאביס."

"הסתכלתי בספרות וזה ידוע שהקנאביס הוא בעל רעילות נמוכה מאוד. אבל, יש דיווחים שאומרים שקנאביס יכול להיחשב כסיבת מוות, כי הוא יכול לגרום לדום לב."

מר שריף פיין, חוקר מקרי המוות בורנמות', שאל את ד"ר חוסיין: "האם אתה מאשר את הקביעה שלך שקנאביס גרם למותה."
ד"ר חוסיין ענה: "כן אדוני."

בהקלטת פסק הדין שמיס מוס מתה משימוש בסמים, מר פיין אמר: "ג'מה הייתה משתמשת שנים בקנאביס. היא סבלה מדיכאון והיתה על תרופות מרשם בכדי לנסות ולעזור לה להתמודד למרות שלא התגלה שהיא לקחה אותם בעת מותה. היא בדרך כלל השתמשה בקנאביס בערבים בכדי לנסות ולעזור לה להירדם ולא השתמשה בו בזמן היום. הנתיחה שלאחר המוות לא הצליח למצוא שום סיבה טבעית למותה. מאזן ההסתברות הוא שזה יותר סביר מאשר לא שהיא מתה מההשפעות הקנאביס".

קרולין סטיוארט, הקצינה של חוקר מקרי המוות, אמרה: "זה מאוד נדיר שרעילות קנאביס נקבעת כסיבת מוות. היא הייתה אישה בת 31, בריאה שלא היה איתה שום דבר לא בסדר."

ראסל וואיט, מנהיג בכנסיית סיטיגייט, אמר : "ג'מה הייתה אמא טובה וחינכה את הילדים שלה בעיקר בעצמה. היא הייתה מלאה כיף ואהבה את החיים ואהבה לבוא לכנסייה. היא הייתה חברה מחויבת של הכנסייה והביאה את ילדיה עמה. אני חושב שהיא באה מרקע קשה, אבל אני חושב שהיא הייתה נקייה במידה רבה במונחים של סמים. נתגעגע אליה מאוד ומותה היה הלם אמיתי עבורנו."

Cannabis use can lead to significant increases in heart rate and a lowering of the blood pressure. For this reason patients with a history of angina or other cardiovascular disease could be at risk

על פי דיווחים רבים בבריטניה, אם בת 31 התמוטטה במיטתה לאחר שעישנה סיגריית מריחואנה שהובילה לרמות גבוהות של הסם במערכת שלה.

על פי הפתלוג ד"ר קודאיר חוסיין:

"הסתכלתי בספרות וזה ידוע שהקנאביס הוא בעל רעילות נמוכה מאוד. אבל, יש דיווחים שאומרים שקנאביס יכול להיחשב כסיבת מוות, כי הוא יכול לגרום לדום לב."

האישה – שלא שכחו להזכיר לנו שוב ושוב שהיתה נוצריה 'אדוקה' – עישנה, לכאורה, מריחואנה באופן קבוע בעבר ואף פעם לא מתה. היא החלה לעשן בשבוע האחרון לאחר שנפרדה מהחבר שלה ונאבקה כדי להירדם בלילה, אבל כנראה שלא ראתה השפעות שליליות בשבוע שקדם למותה.

אבל עכשיו, פתאום, לאחר הפסקה של שנתיים מקנאביס היא נגמרת מעישון של חצי ג'ויינט?

מה התקשורת הבריטית מעשנת לעזאזל?

זה חייב להיות סיפור חזק מספיק כדי להתעלם מהעובדה שהאישה, לכאורה, לקחה תרופות מרשם לטיפול בדיכאון וככל הנראה, הפסיקה לקחת אותם לאחרונה. זה לא כאילו שתרופות מרשם יכולות לדפוק את הלב או משהו כזה. אה, רגע , זה נכון: הם בעצם כן יכולות.

אבל נראה שהתקשורת (וחוקר מקרי המוות) מבססים את הסיפור שלהם על העובדה שלקנאביס יש השפעה על מערכת הדם שלך והוא יכול להגביר את קצב הלב שלך. זו לא בדיוק הרעלה!

לעומת זאת, אתה מייצר את אותם סימפטומים כשאתה קם בזריזות והולך לתיבת הדואר שלך או לוקח תרופות מרשם מסוימות שנמכרות מעבר לדלפק. כך או כך: אם הלב שלך הוא חלש אתה עלול למות מהתקף לב בין אם אתה מעשן חשיש או לא.

הם מתעלמים לחלוטין מהעדויות האנקדוטיות שעומדות מולן: יש מיליוני משתמשי קנאביס ברחבי העולם ואנחנו לא נופלים ומתים כמו זבובים מהתקפי לב.

לצערנו, בריטניה אוהבת להאשים את הקנאביס בדברים שלא קשורים אליו. הממשלה רשמה באופן רשמי חמישה מקרי מוות "שנגרמו" על ידי מריחואנה באמצע שנות התשעים. מאוחר יותר התברר כי כל מקרי המוות הללו נגרמו למעשה על ידי חנק של המנוח מהקיא של עצמו. 

Spread the love
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

כתיבת תגובה