דקרימינליזציה בברוקלין לכמויות קטנות של מריחואנה

ניו יורק – התובע המחוזי החדש של ברוקלין, קן תומפסון, חזר על נדרו שלא להעמיד לדין מעצרי מריחואנה קטנים.

"אני רוצה לא רק לשמור על ברוקלין בטוחה, אני רוצה להגן על עתידו של הנוער שלנו," אמר קן תומפסון ביום ראשון בנאום ההשבעה שלו לקהל של כמעט 1,000 איש . "זה אומר שאנחנו חייבים לשנות את המדיניות שלנו לגבי אלו שנעצרו על החזקת כמויות קטנות של מריחואנה."

"ב-2012, מעל ל-12,000 בני אדם בברוקלין נעצרו על החזקת כמויות קטנות של מריחואנה, בעיקר גברים צעירים, שחורים," תומפסון הוסיף, בעודו מתייחס לדו"ח מ-2013 שמצא שלשחורים בברוקלין סבירות של פי 9 להעצר על החזקת מריחואנה מאשר לבנים.

"בכל שנה, אלפי מקרים אלה סותמים את מערכת המשפט הפלילי שלנו ודורשים מאיתנו שנקדיש משאבים רבים כמו זמן וכסף שבהם אנו יכולים להשתמש בכדי לקדם יוזמות אחרות שישמרו על ביטחוננו", הוא אמר. "ובכך, שאנחנו פותחים לנאשמים אלו תיקים פליליים במקום הפרות, אנחנו מקשים עבורם בעתיד לחיות חיים פרודוקטיביים. בברוקלין יכולה, וחייבת, לפעול טוב יותר."

תומפסון, עורך הדין השחור הראשון של המחוז, הבטיח במהלך מסע הבחירות שלו שהוא לא יעמיד לדין פלילי את אלה שיעצרו על החזקה של עד 15 גרם מריחואנה. במקום זאת, הוא אמר, אלה שיעצרו יונפקו להם הפרות שאינן פליליות והעונש עליהן הוא 100 דולר קנס.

"הוא לא יכול להעביר חקיקה כדי להכשיר מריחואנה, אבל הוא יכול להחליט מי יועמד לדין על זה, ואני חושב שזו דרך מצוינת להשתמש במשרדו," אמר נשיא מחוז ברוקלין אריק אדמס לאחר השבעתו.

החזקה של כמויות קטנות של מריחואנה בניו יורק היא רק פשע אם זה "לעיני הציבור." עד 1993, היו בעיר בממוצע פחות מ -2,000 מעצרי מריחואנה בשנה.

תחת ראשי הערים רודולף ג'וליאני ומייקל בלומברג, לעומת זאת, המשטרה לעתים קרובות הביאה את המריחואנה ל"עיני הציבור" לאחר שהחלה לבצע את נוהל החיפוש המשפיל על גופם של אנשים ברחוב. מספר מעצרי המריחואנה הרקיעו שחקים. בשנת 2011, היו למעלה מ-50,000 מעצרים עירוניים כאלה, יותר מכל מעצרי המריחואנה בין 1978-1996 , ביחד.

"יצאנו מהמסלול למשך 12 שנים," אמר אדמס, בעודו מתייחס למספר השיא של מעצרי המריחואנה תחת ממשל בלומברג. משטרת ניו יורק בילתה כמיליון שעות בביצוע 440,000 מעצרים כנגד מחזיקי מריחואנה קטנים בין 2002-2012, על פי דו"ח שפורסם בשנה שעברה.

"אבל הטרגדיה האמיתית היא שהשימוש במריחואנה מתפרש על פני כל הקווים האתניים," המשיך אדמס. "אז אם אנחנו היו מיישמים את מדיניות ה"עצור וחפש" המתעללת בחלקים לבנים של העיר, היינו רואים את אותה כמות של מעצרים של ילדים לבנים צעירים כמו של  השחורים וההיספנים". (ב-2012, 87 אחוזים מאלה שנעצרו על ידי המשטרה היו שחורים או לטיניים).

ראש עיריית ניו יורק החדש, ביל דה בלאזיו, גם דיבר בהשבעתו ביום ראשון. "בטיחות הציבור והחוק והסדר הולכים יד ביד עם זכויות האזרח", הוא אמר לקהל לאחר שקרא לתומפסון "מתקדם."

"קן תומפסון הולך לעזור ליצור ניו יורק חדשה שבה אנו גורמים לאנשים להרגיש בטוחים ומכבדים את הזכויות שלהם באותו הזמן, וזה אומר לסיים את שימוש היתר ב"עצור וחפש" פעם אחת ולתמיד," אמר ראש העיר.

ביל דה בלאזיו, ראש עיריית ניו יורק החדש ומשפחתו

Spread the love
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

לתגובה