דנבר מגבילה את הגידול הביתי עד 12 צמחים : ניתן יהיה לעשן בחצר הקדמית

תושבי דנבר יהיו רשאים לגדל עד 12 צמחי מריחואנה פר משק בית לשימוש פנאי, מועצת העיר החליטה ביום שני.

המועצה ממשיכה לעבוד על פיתוח כללים ותקנות הקנאביס עד לתאריך היעד -1 בינואר, כאשר זה יהיה חוקי לחנויות למכור את אותו למבוגרים בני 21 ומעלה.

ביום שני, הגוף המחוקק עבד לאורך כל שעות אחר הצהריים בכמה נושאים – וקיבל החלטות סופיות לגבי איפה אפשר יהיה לעשן כשנמצאים על רכוש פרטי וכמה קנאביס ניתן יהיה לגדל פר משק בית.

"תוך 22 יום, דמותה של העיר והמדינה שלנו תשתנה", אמר חבר המועצה צ'רלי בראון. "חלק לא יהיו מרוצים ממה שהחלטנו, וחלק יהיו. אנחנו הולכים לצפות מקרוב מאוד על מה שהולך לקרות….אם אנחנו נצטרך לעשות התאמות או שינויים, אנחנו נעשה אותם."

לאחר מספר שבועות של דיון אם לאפשר לאנשים לעשן מריחואנה בחצרות הקדמיות שלהם, במידה וזה גלוי לעין מהרחוב הציבורי, המועצה עשתה את ההצבעה הסופית שלה בלי הרבה רעש וצלצולים.

מוקדם יותר היום, גוף ה-13 חברים הרג הצעת חוק בועדה, שהוצעה על ידי חברת המועצה דבי אורטגה, שרצתה לאסור עישון מחוץ לבית על רכוש פרטי, אם זה היה בתחום של 1,000 רגל מבית ספר.

בהמשך הערב, המועצה, בישיבתה הרשמית, הסכימה פה אחד להפוך את כללי ייעוד הקרקע של מריחואנת פנאי זהה למריחואנה רפואית. ב2010, המועצה קבעה הגבלות על גידולי הידרו ביתים ל-12 צמחים של מריחואנה רפואית. חברי המועצה הסכימו שאותה מגבלה צריכה לחול גם על מריחואנת פנאי, המאפשרת שישה צמחים למבוגר עם מקסימום של 12 פר משק בית.

לאתר של דנבר לחצו על התמונה

תיקון 64 שהועבר על ידי בוחרי קולורדו בשנת 2012 לא קבע מגבלה, אבל עוזר עו"ד העיר, דיויד ברודוול, אמר שהתיקון לא יגביל את העיר מקביעת מגבלות חדשות. ללא גבולות, הוא אמר, ישנם מספר תרחישים שיכולים לקרות ומספר הצמחים יכול לגדול, למשל- כמה מבוגרים למשק בית, אנשים המגדלים גם במריחואנה רפואית וגם מריחואנת פנאי, אנשים המגדלים עבור חברים…

"הרציונל הוא שהנושא צריך להיות ברמת שליטה יחסית כל הזמן", אמר ברודוול.

חברת המועצה ג'יאן רוב אמרה שיש כאן בעיה לגבי אזורי העישון/גידול, לא פלילית.

"המדינה לא תהפוך למדינת משטרה, שבה קצינים הולכים להיכנס ולבדוק את הבית שלך," היא אמרה. "זה הולך להיות מונע ע"י תלונות של אנשים".

תיקון 64 גם קובע כי מריחואנה למטרות פנאי צריכה לגדול בחלל סגור ונעול.

ברודוול אמר שלא צריך להיות שום ספק לכך שגידול מריחואנה מחוץ לבית אסור בעיר דנבר ובמחוז שלה.

לבסוף, המועצה הגיעה להחלטה בהצעת החוק השנויה במחלוקת לגבי איפה אנשים יכולים לעשן מריחואנה על השטח הפרטי שלהם – נושא שהתהפך מספר פעמים. בסופו של דבר, החליטה המועצה כי מבוגרים יכולים לעשן בחצרות הקדמיות שלהם או בכל מקום על הרכוש הפרטי שלהם שבו יש להם הרשאה לשהות.

לפני שבוע, המועצה, ברוב של קול אחד, דחתה את תיקון "החצר קדמית", שאסר על עישון ברכוש פרטי, אם אפשר היה לראות את העישון מהרחוב או מדרכה ציבורית.

ביום שני, המועצה הצביעה 10 לעומת 3 לאישור הצעת החוק המבטלת את האיסור לגבי החצר הקדמית.

נשיאת המועצה מרי בת' זוסמן קראה להצבעה על מריחואנה למטרות פנאי "חלקית".

חבר המועצה פול לופז אמר שזו לא תהיה הפעם האחרונה שהמועצה "מדברת קנאביס."

"אני תומך בהצעת חוק זו", אמר לופז. " זה איזון שאנחנו צריכים להשיג, ואנחנו עושים כמיטב יכולתנו".

העיר גם העלתה לראשונה אתר אינטרנט המסביר את ה"עשה ואל תעשה" בנוגע למריחואנה.

"הבטחנו לאנשי דנבר שאנו חייבים ליישם את תיקון 64 בצורה אחראית, תוך הגנה על השכונות שלנו, הילדים שלנו ואיכות החיים שלנו", אמר ראש העיר, מייקל הנקוק בהצהרה.

"אנו ממשיכים לעבוד קשה כדי לאזן בין הצרכים המסתעפים ורצונותיהם של רבים בקהילה".

Spread the love
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

כתיבת תגובה