דוחות מסי המריחואנה של קולורדו צפויים להיחשף ביום שני

קולורדו צפויה לשחרר את דו"ח ההכנסות שלה מגביית מסים על מכירות חוקיות של מריחואנה למטרות פנאי ביום שני, על פי מחלקת ההכנסה של המדינה.

זה התאריך שהבכירים בסוכנות שמו למטרה, אם כי הדוברת דריה סרנה הזהירה כי הדו"ח עלול להתעכב עד מאוחר יותר בשבוע, במידה ונסיבות בלתי צפויות יתעוררו.

הדו"ח יציג את גביית המיסים עד כה מחודש מינואר, החודש הראשון שבו מכירות חוקיות של הצמח הותרו.

בנוסף לכך שהוא יראה כמה כסף חדש זרם לקופת מדינה, הדו"ח גם יחשוף את סך המכירות הקמעונאיות הכולל לחודש.

הסכום יהיה גבוה יותר מאשר חודש ינואר מכיוון שיותר חנויות מריחואנה קיבלו רישיונות להתחיל במכירות, אם כי הנתונים של ינואר יכללו גם את גל המכירות העצום של אנשים שרצו להיות חלק מההיסטוריה ולהפוך ללקוחות הראשונים לקנות את הסם באופן חוקי בארה"ב.

מריחואנה בקולורדו למעשה ממוסה פעמיים: ראשית ברמת המגדל, שעליו מוטל מס של 15 אחוזים מהמחיר הסיטונאי הממוצע. שנית, המריחואנה ממוסה בקופה כשהיא נמכרת בצורה של מס מכירות.

המצביעים בקולורדו אישרו מס מיוחד למכירות הקנאביס, אשר מוגדר כיום על 10 אחוזים. מה שמתווסף למס מכירות של 2.9 אחוזים שהוא המס הרגיל המחויב על כל המוצרים הנמכרים בקולורדו.

משרדו של המושל ג'ון היקנלופר (דמוקרטי – קולורדו) צפה שהמריחואנה תגייס 35 מיליון דולר בהכנסות מס עד הקיץ הזה ו-180 מיליון דולר בשנת הכספים הבאה, שמתחילה בחודש יולי.

בהתבסס על תחזיות אלו, קולורדו מצפה שקנאביס חוקי יהפוך לתעשייה של כחצי מיליארד דולרים בשנה הבאה.

תחת מבנה המס שהמחוקקים קבעו, 40 מיליון הדולר הראשונים מהכנסות המס הסיטונאי יוקדשו לבניית בתי ספר.

המחוקקים עדיין מתלבטים לגבי מה לעשות עם שארית ההכנסות, עם מגוון רחב של הצעות שמטרתן לשלם כספים בכדי לטפל בבעיות חברתיות שעלולות להיגרם על ידי התפשטות פוטנציאלית של שימוש מריחואנה ושימוש לרעה.

מספר ממשלות מקומיות המאפשרות מכירות מריחואנה למטרות פנאי הטילו מסים מקומיים משלהם על הסם. מחוז פואבלו היה ראשון שחשף את דו"ח הכנסות המס שלו ואמר כי שתי חנויות הממכר שבתחומו הכניסו כ-56 אלף דולר במסי מכירות מקומיים ממיליון דולר מכירות.

Related posts

Leave a Comment