כאשר תכתב היסטורית לגלזצית צמח המריחואנה, אוקטובר 2013 יהווה חודש מפנה. בשלוש הזדמנויות בחודש זה, ללא קשר, נראה שזורז היום בו קולראדו וושינגטון יהוו את הנורמה ולא את היוצא מהכלל, במדינה שמסתמן בה הסרת האיסור בפעם השניה.


החודש הזה, בחווה שלו בדרום מזרח קולרדו במחוז בקה, קצר ריאן לופין תבואה של 55 אייקר של צמח הקנאביס, נראה שזו התבואה החוקית הראשונה בכל ארה"ב ב-50 השנים האחרונות. כאשר מצביעי קולרדו אישרו ליגליזציה של קנאביס זה פתח את הדלת לגידול חקלאי של הצמח, לא בפעם הראשונה. במדינות רבות, כולל מיזורי במאה ה-19 וראשית המאה ה-20 היו חוות גידול של צמח הקנאביס. 

גרובר נורקיסט, פעיל מדיניות אנטי מס מהרפוליקנים החליט לדשדש בנושא ואמר לעיתון ששום רפובליקני שחתם על התחייבותו לא יפגע בה על ידי תמיכה בליגלזיצה ובסופו של דבר מיסוי של צמח המריחואנה. "זו לא העלאת מס, זו פעילות של חקיקה שבסופה הטמעת מס" אמר גרובר לעיתון. הטיעון הזה חשוד ככל שיהיה מצביע על עובדה חשובה אחרת, לראשונה באומת המדינה, הראה סקר גאלוף תמיכת רוב במדיניות של אי הפללה לצמח הקנאביס ולאלו השמתמשים בו.


סקר גאלוף מעלה את השאלה מאז 1969. החודש 58 אחוז מהנשאלים השיבו שעל מריחואנה להיות חוקית. 
לא מדובר בשרשרת אירועים שולית.
כאן במיזורי, תקוותנו היא שכאשר יתכנס מחדש בית המחוקקים בינואר יעשו שם את מה שצריך היה להיעשות בשנה שעברה: דיון רציני בשאלה אם המדינה צריכה להצטרף לאורוגון וקולרדו בנושא ליליזציה או יישום מדיניות אי הפללה לכל הנוגע לצמח המריחואנה המושמץ ללא הצדקה וללא שום סיבה טובה. 
בשנה שעברה, חבר הקונגרס, רורי אלינגר, הגיש חקיקה שתאפשר למדינה ללכת בעקבות ערים אחרות שכבר היום מאפשרות להחזיק קנאביס בכמויות אישיות מבלי חשש לענישה. לעומתו או לחיזוק עמדתו, חבר קונגרס אחר הציע לגליזיצה למטרות רפואיות. ג'ייסון הולסמן הציע חקיקה שתאפשר טיפוח של שדות קנאביס. רק החקיקה של הולסמן עלתה לשימוע. אף אחת מהן לא עלו להצבעה. זו לא הייתה הפתעה, היות ובית המחוקקים נשלט על ידי רפובליקנים, וההצעות נכתבו על ידי דמוקרטים. בהתחשב בהיסטוריה של מיזורי, ובסקר גאלוף הרפובליקנים מפסידים הזדמנות לתמוך בהצעות שלמעשה הוכרעה כבר על ידי הציבור. 

לפי הסקר יותר משישים אחוז בין גילאי 18-49 תומכים בהשמה מיידית של מדיניות אי הפללה עבור צמח הקנאביס ומשתמשיו. אפילו בין גילאי 50-64 ישנה תמיכת רוב של 56 אחוז בהשמת מדיניות אי הפללה וסיום האיסור הבלתי מוצדק של אחזקת הצמח. 

דמיינו את מיזורי ממקמת את עצמה בחזרה למדיניות בשנים שלפני האיסור בתוספת שדרוג מותאם למאה ה-21., מדינה המוכנה לקחת את יתרונות האדמה המדושנת של מיזורי להפקת הצמח למטרות של שימוש עצמי, הצפת השוק בצמח או לשימושים רבים אחרים כמו פלסטיק, ביגוד, ומוצרי פייבר. דמיינו את אופציות המחקר. רוצים דיוני תעסוקה בבית המחוקקים? רוצים לדבר על ייצוא? חקלאות וייצור? מקורות הכנסה "פורחים" תעניק מדיניות אי ההפללה. המושל, ג'ון היקנלופר, דמוקרט מקולורדו (ובעלים של פאב מבשלה) מתנגד לרעיון בטענה שזה ייצור שרשרת בעיות חדשה. לטענתו יהיו קורבנות כתוצאה מסמים כמו מאלכוהול. יש שאלות חוקיות ומסוריות בלגלזציה שיש צורך לענות עליהן ברצינות. כמו גם להתייחס לחקיקות השונות בנושא במדינות השונות ולהתנגשות של האזרח מול החוק כתוצאה מכך. 

אולי זה "חלום מקטרת", שמיזורי תצטרף לקולרדו ווושינגטון בחזית נגד האיסורים הלא מוצדקים של המדיניות כנגד המריחואנה וצרכניה. איך נשמעים למשל, רפובליקנים, שמשתמשים במונחים כמו "חופש" ו"זכויות", ולכל הנוגע ללגלזציה אינם מוכנים לוותר על דעותיהם הנחרצות. איזה וויכוח נפלא זה יהיה נושא הלגלזציה דווקא במדינה עם עבר גידול כמו של מיזורי? דיון 

המתמקד ביכולת הכלכלית של המדינה. מה תאמר בית המחוקקים? האם להצעה שעולה ונתמכת על ידי אנשי מסיבת התה לא מגיע שימוע או שניים?