גנרל אמריקאי מתלונן שהלגליזציה הופכת את הבכירים הלטיניים לפחות להוטים להצטרף למלחמה בסמים.

גנרל ג'ון אף. קלי, שאחראי על הפיקוד הדרומי התלונן בפני וועדת בית הכוחות המזוינים ביום רביעי, שהלגליזציה של המריחואנה בקולרדו וושינגטון גרמה לקושי לגייס את המדינות הלטיניות למלחמה בסמים:

"עודדנו את המדינות הללו להילחם בסמים ב-25 השנים האחרונות. רמת האלימות שבעיית הסמים שלנו יצרה ברבות מהמדינות הללו הם אסטרונמיות. רוב המדינות… עמן אני בקשר נמצאות בחוסר אמון מוחלט, שאנו הולכים בכיוון הזה, בייחוד אחרי ש-25 שנה אנחנו מעודדים אותם להלחם בבעיות הסמים שלנו במדינות שלהם. הם מאוד מנומסים כלפי, אך מדי פעם הם לא, אז המונח צביעות עולה לדיון. אבל למען האמת, רמות הפשיעה בארצות הללו הן גבוהות מאוד, והעובדה שהם רואים אותנו בורחים ממלחמת הסמים, הם חושבים לעצמם 'למה לא בעצם? למה שלא גם אנחנו ניקח צעד אחורה וניתן לזה לזרום'."

באופן מנוגד לנאומו, "רמת האלימות" במדינות הלטיניות לא נוצרה בגלל "בעיות הסמים שלנו", אלא בגלל ההתעקשות שלנו שמדינות אחרות יפתרו את הבעיה על ידי קטיעת קווי האספקה, אסטרטגיה שמעולם לא הצליחה, אך גורמת להרוגים רבים. זה שיא הבורות עבור הממשל האמריקאי לדרוש מקולומביה, בוליביה ומדינות אחרות, לעזור ולאכוף מרצונן להפחית בייצור תרופתי שרירותי, בייחוד כאשר המהלך הזה חסר תועלת ומזיק. לכן, אין זה קשה להבין מדוע הפקידים הבכירים במדינות הללו מתנהגים כפי שמתאר הגנרל בוועדה. ממש כמוהם, לאמריקאים רבים יש הרהורים מחדש בנושא מסע הצלב הכמו-פובי הכושל והמוטרף הזה. לא רק לדון מחדש בהתחייבות "למלחמת סמים" שלא תיפסק לעולם ושתמיד תיכשל, היא הדדך היחידה להיפטר מהאשמות "צביעות". אם הניסוי בקולרדו ובוושינגטון יוביל לבדיקה מחדש של גבולות המלחמה בסמים, אני אחשיב את זה כרווח ולא כהפסד.

קלי טוען בוועדה, "מדינות שעברו למדיניות אי הפללה או לגליזציה מנסות למצוא דרכים להחזיר את הגלגל אחורה", בגלל ש, "המריחואנה וההקלות בעונשים מביאים פשע, אחוז תאונות גבוהה, ואתם יודעים, אחוז נפגעים גבוהה יותר כתוצאה משימוש בסם המסוכן והרעיל הזה [כענעבעיוס]". הוא לא הביא אף דוגמה ספציפית, מה שלא מפתיע כיוון שאף מדינה בעולם לא "הפכה את הסמים לחוקיים", במונח של ביטול עונשים להפקה, הפצה או אחזקה. הקרובה ביותר לכך היא אורוגוואי שאישרה תוכנית להפוך את המריחואנה לחוקית, אך לא יישמה אותה עדיין.

על מה הוא בדיוק מתלונן? שרוצים לקחת לו את הצעצועים?