בתו של בכיר בכדורגל המקומי נעצרה במוסקבה בחשד להברחת סמים

חלום בלהות

ב – 1.10.2013 קראתי ברוטרנט את הידיעה הזו

 בת 24 ממושב ברק נעצרה בשדה התעופה במוסקבה עם סמים – משרד החוץ: נמצאים בקשר איתה 

ערכתי לאחרונה בתאריך 01.10.13 בשעה 22:37 בברכה, רוטרניקצעירה ישראלית בת 24 ממושב ברק נעצרה במוסקבה לאחר שהגיע הבוקר מהודו למוסקבה בדרכה לישראל, ונעצרה בשדה התעופה שערמטיבא. ע״פ החשד מצאו אצלה 12 גרם של סמים. היא לא שוחררה.

ממשרד החוץ נמסר לרוטרניק כי הם מכירים את הסיפור. השגרירות הישראלית ברוסיה עודכנה ונמצאת עם הצעירה בקשר. נציג מטעם המשפחה ככה״נ בדרכו לרוסיה לטפל באירוע.

אבל יותר מזה לא סופר ולא דובר וכמובן שהעניין נשכח…

היום חודש וחצי אחרי, עלה "הסקופ" הבא

חלום בלהות שהפך למציאות: ביתו של אחד מבעלי התפקידים הבכירים באיזור עשתה דרכה מטיול בהודו לישראל דרך רוסיה, ושם נעצרה ע"י השלטונות לאחר שבחפציה נמצאה כמות קטנה של סמים קלים. היא נכלאה בכלא נשים. מקורביה: "המשפחה מרוסקת, השתילו לה את הסמים בתיק". במשרד החוץ אישרו את הידיעה

כבר חודש וחצי שבכלא נשים במוסקבה יושבת במעצר, תושבת אחד היישובים בצפון בחשד כי הבריחה סמים קלים בתיקה.

העצורה היא ביתו של אחד האנשים החזקים והמשפיעים בכדורגל בצפון, שמכהן בשנים האחרונות בתפקידים שונים בספורט ובתחומים נוספים. מאז המקרה, כך נודע, הבכיר "חי" על קו ישראל-רוסיה-ישראל וכבר שהה שם מספר פעמים לא מבוטל בניסיון להשיב את ביתו.

לידי 'בסט-בול' התגלגל הסיפור הבא: לפני כחודש וחצי המריאה נ' מטיול בהודו לישראל וכדי להקל על מחיר כרטיס הטיסה ביצעה נחיתת 'קונקשן' ברוסיה. עם ירידתה שם עוכבה ע"י המכס וכעבור זמן קצר מצאה עצמה בתא מעצר. השלטונות במדינה טענו כי בתיקה (שהושם בתא המטען במטוס) נמצאו כעשרה גרם של חומר המזוהה כסם קל, כמות קטנה יחסית.

מסיפורים שהגיעו אלינו ביממה האחרונה, מתברר כי לא מעט ישראלים נפלו בתקופה האחרונה קורבן לתרמיות מסוג זה של העברת משלוחי סמים מהודו או "השתלתם" בחפצים של מטיילים בדרך לרוסיה וממנה. עוד נודע כי הסיפור נמצא ברמת סיווג גבוהה ופרטי המקרה הגיעו עד הדרג המדיני הגבוה ביותר.

מקורבים לעצורה מסרו ל'בסט-בול': "מדובר במקרה קשה שלכולם קשה כאן לעכל אותו, ובטח למשפחה שהיא מרוסקת כבר. אפשר להזדעזע רק מלחשוב מה עובר עליה עכשיו בכלא שם. ממה שהספקנו להבין, היא טוענת שהשתילו לה את הסמים בתיק ולא היה לה מושג על קיומם שם. איזה אינטרס יש לה לעבור ממדינה למדינה עם סמים בתיק?"

גורם במשרד החוץ אישר את הידיעה.

כתיבת תגובה