בשל התנאים הקשים: ישראלי שנכלא בהודו הובא לארץ

אסיר בשנות ה-30 לחייו שהורשע בהחזקת ק"ג סם מסוג ג'ראס, הועבר מבית הכלא בגואה וימשיך לרצות את עונשו בכלא בישראל. "תנאי ההיגיינה ירודים, חולדות מסתובבות בכלא"

האסיר נעצר בינואר 2008 בגואה, כשברשותו נתפס קילוגרם סם מסוג ג'ראס הודי.

ביום המעצר שהו נ' וכעשרה צעירים ישראלים נוספים בדירה במדינה הקטנה שבמערב הודו. את רוב יושבי הדירה הוא הכיר רק בתקופה הקצרה בה הספיק לטייל במדינה. מחומרי דיוני המשפט עולה כי באותו היום הגיע למשטרה מידע מודיעיני על כך שבדירה ישנה כמות נכבדת של חשיש הודי משובח (ג'ארס). שעות לאחר מכן, לאחר רדת החשיכה, פשטו השוטרים על הדירה וערכו בה את החיפוש המפליל.

"הוא לא היה היחיד בדירה ולעוד כמה אנשים חוץ ממנו היה ג'ארס עליהם", מספרת ל' ארוסתו בשיחה עם וואלה! חדשות. לדבריה, בעלה לעתיד מספר כי בתיקו נמצאו סמים במשקל של פחות מקילו והשוטרים לקחו את הסמים שנתפסו על אחרים והכניסו אותם לתיק ובכך הוסיפו לכמות הסמים שלכאורה נתפסה ברשותו. "אחד מהאנשים שהיו איתו סיפר ששוטר

מצא בחיפוש שהוא עשה בתיק שלו בערך 400 גרם חשיש. אז השוטר אמר לו שאם הוא לא רוצה להסתבך שישאיר את הסמים, את כל הכסף שיש עליו ושילך. וזה מה שהוא עשה".

"משם, הם לקחו אותו לבית של הקצין שלהם וכשנ' נכנס לשם הקצין ניגש אליו וממש הציע לו שישחד אותו תמורת השחרור שלו". הארוסה מספרת שנ' הסכים לעסקה והקצין התקשר בשמו לאחד מאותם הצעירים ששהו בדירה, אך זה טרק את הטלפון כששמע שקצין משטרה בצידו השני של הקו וניתק אותו. לדבריה, הצעירים איתם נ' היה בדירה סיפרו לה כי אותו מטייל שענה לטלפון מספר שפשוט נבהל וחשב שקוראים לו לתחנת המשטרה על מנת לעצור אותו.

"כשכתב האישום הוגש התגלו בו סתירות רבות, אפילו בגרסאות השוטרים", אמרה. לטענתה, בכתב האישום נכתב שהחיפוש בוצע בשעות היום, למרות שבפועל בוצע בלילה, דבר אשר אסור בחוק ההודי. לכן, הביאו השוטרים שני אנשים שלכאורה היו עדים למעצר ולטענתה במהלך המשפט התברר שהזהות בה השתמש אחד מהם אינה קיימת כלל ברישומי משרד הפנים ההודי. "אחרי שהעורך דין ששכרנו בהודו הצליח לסתור כמעט את הגרסאות של עדי התביעה, היינו משוכנעים שהוא יצא מזה. יום לפני גזר הדין נ' אפילו התקשר אלי ואמר לי שבשבוע הבא הוא חוזר ושנלך לקבוע תאריך לחתונה", סיפרה ל', שאת הצעת הנישואים הרומנטית זכתה לקבל במשך הזמן הקצר שהוקצב להם יחד לאחר אחד מדיוני הארכות המעצר אליהן הוצא נ' מהכלא לבית המשפט.

שנה לאחר מכן הוא הורשע בבית המשפט בהודו ונידון לעשר שנות מאסר. את העונש הוא ריצה בשנים האחרונות בכלא אגואדה בגואה, אשר נחשב למתקן שבו תנאי הכליאה קשים. כשהבינו שלא יצליחו להפוך את החלטת בית המשפט, בני משפחתו וחבריו פתחו במאבק על מנת שירצה את עונשו בכלא בישראל.

"תנאי ההיגיינה ירודים, חולדות מסתובבות בכלא"

"הכלא דחוס פי ארבעה מכמות האנשים שאמורים להיות בו, בכל תא של כשני מטרים רבועים מצטופפים 16-20 אנשים", נכתב באתר האינטרנט שהוקם לצורך המאבק. "כמובן שהשירותים נמצאים בתוך התא. תנאי ההיגיינה ירודים מאוד, בתוך שטח הכלא וכן בתוך התאים מסתובבים חולדות, עכברים, קרציות ועוד טפילים מזעזעים. בשל כך האסירים חוטפים זיהומים, מחלות וחולים לעיתים תכופות".

לפני כמה ימים יצאו שני לוחמי יחידת "נחשון", יחידת הליווי של שב"ס, לגואה שבהודו. שם, הם חברו למשטרה המקומית, על מנת להשלים את הליך ההסגרה ולהוציאו אל הפועל. אתמול הם עלו עם האסיר לטיסה לישראל וב-3:00 לפנות בוקר הם נחתו בישראל. שוטרי מרחב נתב"ג סייעו להם להשלים את המבצע וקיבלו את פניהם בנמל התעופה.

האסיר הועבר למתקן הכליאה ניצן, שם הוא צפוי לעבור הליך קליטה ומיון ומשם יועבר למשכנו החדש לשנים הקרובות – בית סוהר ישראלי. בני המשפחה הנרגשים ביקשו להודות באופן מיוחד לקונסול ישראל בניו דלהי, אייל סיסקו.

Related posts

Leave a Comment