בקולורדו, ארה"ב החלו לתשאל עסקים העוסקים במריחואנה לגבי מחירה במטרה להוסיף על המריחואנה מס עקיף.

גובה המס צפוי להיות 15% על רכישה סיטונאית של מריחואנה למטרות יצירתיות, כאשר המס נגבה בעת העברת המוצר מהמגדל למוכר.

Cannabis Business Alliance

האתגר, עם זאת, שלתעשיית המריחואנה למטרות יצירתיות בקולורדו לא תהיה כמות סיטונאית לביקוש לפחות למשך תשעת החודשים הראשונים, משמעות הדבר שהעסקאות הסיטונאיות שיהיו תקפות למס העקיף, הם בעצם גם עסקאות ששני הצדדים מחליפים רק מריחואנה ולא כסף.

עסקים בקולורדו מורשים לבצע מספר רכישות מועט בלבד של מריחואנה אשר גודלה על ידי בעלי עסקים אחרים.

על מנת בכל זאת לאכוף את המס, למרות שאין העברה של כסף בין הצדדים, הרגולוטרים יקבעו "מחיר שוק ממוצע" שיהיה בתוקף על כל העברות שיבוצעו בין בין מגדל-למוכר.

"מאוד קשה לדעת איך זה הולך בדיוק להיות" אומרת מג קולניס, אחת ממנהלות Cannabis Business Alliance, קבוצה אשר מתעסקת בהעברה של מריחואנה בין צדדים שונים.

כאן בעצם זה איפה שהסקר נכנס לתמונה. השאלון עוסק בשאלות כמו : כמה מריחואנה הם גידלו בשנה האחרונה, כמה הם מכרו לעסקים אחרים ובאיזה מחיר.

מייק אליוט, מנכ"ל קבוצת MMIG (איגוד של תעשייני המריחואנה הרפואית), אמר שהוא דואג שגישה מסוג זה תוביל להתנפחות במחיר השוק הממוצע. העברות בין עסקים, זה מה שהרגולוטרים קוראים לו "העברות באורך הזרוע" – הם העברות הכי יקרות, לטענת אליוט וכמו כן לטענתו הם אינם הוגנות כלפי העסקים. "אין שוק מספיק גדול בשביל העברות מסוג זה, מכיוון שעסקים בקושי מצליחים להגיע לביקוש בשביל הסחורה הקיימת."

בנוסף הרגולטרים מנסים להבדיל בין העברות של חלקים שונים מהצמח. הפרחים, החלק היקר ביותר בצמח, עשוי לקבל מחיר ממוצע יותר גבוה. עלים ושאריות מהתהליך הנפקת הפרחים יכולים להיות שימושיים בחליטות ויש להן ערך כספי נמוך יותר.

דריה סרנה, הדוברת של מס הכנסה בקולרודו, רשמה בהודעה לציבור שהדיון הציבורי נקבע לתאריך ה17 בדצמבר. חוק המס החדש צפוי להכנס לתוקף עד הראשון בינואר, כאשר חנויות המריחואנה הראשונות בקולורדו, ייפתחו לקונים הראשונים

Related posts

Leave a Comment