בפעם הראשונה, 58% מהאמריקנים בעד הענקת מעמד חוקי למריחואנה

לתומכי מריחואנה, 12 החודשים האחרונים היו תקופה של הצלחה חסרת תקדים כשוושינגטון וקולורדו הפכו למדינות הראשונות להכשיר שימוש מסחרי של מריחואנה. ועכשיו, בפעם הראשונה, רוב ברור של אמריקנים (58%) אומרים שקנאביס צריך להיות חוקי. זאת בניגוד חריף לפעם הראשונה שמכון גאלופ התבקש לענות על השאלה בשנת 1969, כאשר אז, רק 12% תמכו בלגליזציה.

תמיכה ציבורית בלגליזציה יותר מהוכפלה בשנת 1970, כאשר גדלה ל-28%. לאחר מכן התמיכה התייצבה במהלך 1980 ו-1990 לפני שהתקדמה גבוה ובהתמדה מאז שנת 2000, והגיעה ל-50% בשנת 2011.

אחוז גדול של אמריקנים (38%) הודה שניסו קנאביס השנה, נתון אשר עשוי להיות גורם תורם לקבלה גדולה יותר.

הצלחה בקלפי בשנה האחרונה בקולורדו ובוושינגטון הגדילה את סובלנות האמריקנים ללגליזצית מריחואנה. תמיכה בלגליזציה זינקה ב-10 אחוז מאז חודש נובמבר האחרון והמומנטום המשפטי לא מראה שום סימן של היחלשות. בשבוע שעבר, סגן מושל קליפורניה, גאווין ניוסום, אמר כי קנאביס צריך להיות חוקי ב-'גולדן סטייט', ותומכי הלגליזציה צפויים להציג משאל עם ברחבי המדינה בשנת 2014 כדי להכשיר את השימוש.

ממשל אובמה כבר גמיש בנושא. למרות שמירה על ההתנגדות הנחרצת של הממשלה להענקת מעמד חוקי למריחואנה תחת החוק הפדרלי, בסוף אוגוסט, המשנה ליועץ המשפטי ג'יימס קול הודיע​​ שמשרד המשפטים לא יערער על החוקיות המשאל המוצלח ב-וושינגטון וקולורדו, ובלבד שמדינות אלה ישמרו על כללים ברורים בנוגע למכירה והפצה של קנאביס.

התנועה להכשרת מריחואנה משקפת את ההצלחה האחרונה יחסית של התנועה להכשרת נישואי הומואים שבוחרים אישרו כעת ב-14 מדינות. תמיכה ציבורית בנישואים חד מיניים, שהאמריקנים התנגדו לה בעבר בצורה גורפת, גדל באופן דרמטי, והגיעה לתמיכת הרוב בשנים האחרונות.

כתיבת תגובה