הבנקים הגדולים הלבינו מאות מיליארדי דולרים לקרטלי סמים. (ואכן, סוחרי סמים החזיקו את המערכת הבנקאית עם הראש מעל המים במהלך מעמקי המשבר הפיננסי ב 2008)

עובד  HSBC  (התאגיד הגדול בעולם במונחי נכסים, ומדורג כתאגיד השני בעולם אחרי ג'יי פי מורגן צ'ייס, על-פי הדירוג המשולב של פורבס‏. משרדי ההנהלה העולמית של HSBC שוכנים במגדל HSBC בקנרי וורף שבלונדון.) שפוצץ את פרשת הלבנת ההון של הבנקים למחבלים וקרטלי סמים אמר: 'אמריקה מפסידה במלחמה בסמים, כי הבנקים שלנו [עדיין] מממנים קרטלי' סמים  ו'קרטלי סמים מממנים בנקים  וזה משפיע על כל אחד ואחד מאיתנו האמריקאים'.

ובכל זאת הבנקים מסרבים לספק שירותים בנקאיים למריחואנה חוקית במדינות כמו קולורדו אשר הכשירו מכירת מריחואנה חוקית.

הבולשת הפדרלית היא חלק גדול מהבעיה. אחרי הכל, הם תומכים בכמה קרטלי סמים אכזריים ופליליים.

מצד שני, המכירה של מריחואנה היא עדיין בלתי חוקית לפי החוק הפדרלי של ארה'ב בהתאם לחוק החומרים המפוקחים.

הדבר נכון גם בקליפורניה ומדינות אחרות אשר תאפשר מריחואנה רפואית או לשעות פנאי.

איזו צביעות…

אחרית דבר: הבנקים הגדולים הלבינו כספים גם למחבלים לפי עובד ה-HSBC שפוצץ את פרשת הלבנת ההון של הבנקים למחבלים וקרטלי סמים, שאומר כי הבנק הענק עדיין מלבין כספים.

'הציבור צריך לדעת שהכסף עדיין מתועל באמצעות HSBC לקניה ישירה של רובים וכדורים כדי להרוג את החיילים שלנו …. מימון כספים למחבלים, הוא אפקט שמשפיע על כל אחד ואחד מאיתנו.

אבל מכיוון שהממשל האמריקאי תומך בטרוריסטים המוסלמים המסוכנים והאלימים ביותר מזה עשרות שנים – על מנת 'להכיל' פלגים מוסלמיים יריבים – הממשלה באופן חלקי אשמה בתועבת בנקאות זו גם כן.