"בן 24 ששלח LSD לחברו קיבל מאסר עולם ללא אפשרות חנינה"

עבריינים לא אלימים נזרקים לכלא למאסרי עולם על עבירות סמים פעוטות.

timothy-tyler

כשתימוטי טיילר שלח חמש גרם LSD לחבר הוא לא תיאר לעצמו שזה יגרום לו לבלות את שארית חייו בכלא.

הבחור הטבעוני שאהב את ה"גרייטפול דד" והיה מוכר בצק מטוגן בהופעות רוק נעצר כבר בשנת 1991 פעמיים על מכירה של כמות קטנה של מריחואנה ואסיד.

טיילר, שנידון בשנת 1994 למאסר עולם ללא אפשרות חנינה בעודו בן 24, הוא אחד מתוך 110 דוגמאות שמציין האיגוד האמריקאי לזכויות האזרח בדוח שפירסם לגבי עבריינים לא אלימים שנידונו למות בכלא.

"רובם יושבים על עבירות סמים ויותר מ-83 אחוז מהם נאסרו ללא אפשרות חנינה על פשעים לא אלימים. אנשים מבינים היום את החומרה המוגזמת ואת המחיר שהאדם והחברה משלמים", אמרה וניטה גופטה מהאיחוד.

"כל מדינה שיש בה את החוקים הללו חייבת לשאול את עצמה – על מי באמת אנחנו מגינים"??

לפחות 3,278 אסירים מרצים מאסרי עולם ללא אפשרות לחנינה ב-9 מדינות שמאפשרות פרסום של הנתונים הסטטיסטים וזה עולה למשלם המיסים קרוב ל-1.8 מיליארד דולר.

לואיזיאנה, אחת המדינות המחמירות בארה"ב עם יותר מ-429 אסירי עולם לא אלימים היא המובילה בתחום בארה"ב.

קבוצות רבות מכל צידי המתרס הפוליטי ביקשו מלואיזיאנה לשנות את חוקיה בכדי שיהיה אפשר להפעיל קצת שיקול דעת ולא לכפות מאסרי עולם ללא חנינה על עבירות סמים פעוטות.

"עונשי החובה המינימלים בחוק גורמים לתוצאה לא הגיונית בין רמת הענישה לבין חומרת העבירה בפועל" – קבע דוח מאוקטובר האחרון לגבי מדינת לואיזיאנה. יש מספר רפורמות פוטנציאליות שעשויות להקטין את מספר האסירים במדינה ואת הוצאות הכליאה האדירות ללא פגיעה בשלום הציבור.

באוגוסט האחרון, התובע הפדרלי הראשי, אריק הולדר, הורה לתובעים הפדרלים לשמור את עונשי החובה המינימלים עבור עבריינים רציניים יותר:

"אנו חייבים להבטיח שעונשים אלו ישמרו עבור עבירות חמורות יותר בעלות פרופיל גבוה או עבור עברייני סמים אלימים. מאסרים ארוכים לעברייני סמים קטנים אינם תורמים לביטחון הציבור להרתעה או לשיקום."

מספר מדינות שוקלות גם הן לבצע רפורמה בעונשי המינימום הקבועים בחוק, אמרה גופטה. חוקים אלו בעצם מבטלים את שיקול דעתו של השופט.

"חוקים אלו בעצם מעניקים את סמכות הענישה לתובעים" היא אמרה. תיק אחרי תיק אנו רואים שופטים שאומרים לציטוט שהם מוטרדים אבל "ידיהם קשורות."

במקרה של טיילר הוא הודה בעבירות סמים הקשורות ל-LSD לאחר שעורך דין מטעם המדינה אמר לו שההודאה תעניק לו עונש מופחת של "רק" 21 שנה!

במקום זה הוא קיבל מאסר עולם ללא אפשרות לחנינה בגלל עברו הפלילי.

טיילר, שכבר יושב 21 שנים בכלא אמר לאיחוד האמריקאי לזכויות האזרח שהוא יצא מדעתו כבר לאחר 10 השנים הראשונות.

הוא הוחזק בבידוד באופן מתמשך דבר שהוביל אותו לקריסה מנטלית כה חמורה עד שבמרץ 2013 הסוהרים מצאו אותו שר בקולי קולות בתא המעצר כשהוא עירום ומורח את צואתו על גופו.

מאסר עולם הם אמרו, משמעות העולם שלהם הוא שאמות בכלא, סיפר טיילר…

Tyler-Timothy-Photo-2012-2-0011

Spread the love
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

כתיבת תגובה