לאמריקה יש בעיה עם תרופות מרשם נגד כאבים כמו ויקודין ואוקסיקוטין. מאז 1991 עלו אחוזי התמותה כתוצאה מצריכת יתר ב300% בכל מדינה בארצות הברית. בכל יום מתים 46 אנשים מתרופות אלו, והמצב חמור עוד יותר כשבודקים את כלל תרופות המרשם.

הנתון הזה משקף את כל מדינות ארה"ב, למעט 13 מדינות שהעבירו חוקי מריחואנה רפואית. לגבי מדינות אלו מסתבר שנרשמה ירידה של 25 אחוזים בתמותה כתוצאה מצריכת יתר של כדורי מרשם.

"ההבדל מפתיע ומרעיש" אומרת אחת מכותבות המחקר, קולין ברי, חוקרת מדיניות בריאות. "ניתן לראות את השינוי בבירור בכל מדינה שחוקקה את חוקי המריפואנה".

במחקר שפורסם בסוף אוגוסט במגזין הבריאות "JAMA", הסיקו החוקרים שהמדינות שניתן בהם לרשום מריחואנה כתרופה לטיפול בכאבים, כמות צריכת תרופות המרשם יורדת, ומכאן הסיכוי למות כתוצאה מצריכת התרופות, פוחת אף הוא.

כמו ברוב הממצאים הנוגעים למריחואנה, גם במקרה הזה לא כולם מסכימים לניתוח התוצאות.

ניתן לומר בוודאות שמריחואנה פחות רעילה מסמי מרשם כמו מורפיום למשל. ניתן לומר גם שזה בלתי אפשרי למות מצריכת יתר של חשיש. על סמך העובדות המוסכמות הללו, נראה שהשימוש במריחואנה על פני משככי כאבים כמו מורפיום הוא הגורם לירידה בשיעור התמותה במדינות הללו.

דוקטור אנדרו קולונדי  לא משוכנע, הוא טוען שהירידה הפתאומית באחוזי התמותה כתוצאה מצריכת תרופות מרשם איננה נובעת משימוש בצמח. הוא מצדיק את טענתו בכך שלא מרבים לרשום מריחואנה רפואית עבור טיפול בכאבים: "גם במדינות שהמריחואנה נרשמת עבור טיפול בכאבים מדובר במינונים נמוכים שאינם מצדיקים את הירידה הדרסטית בשיעורי התמותה".

דוקטור אנדרו שתוצאות המחקר נובעות מסיבות שונות נוספות. דוגמה אחת היא מדיניות צמצום של תרופות אופיום [קישור].דוגמה נוספת, במדינות רבות אנשים מתמכרים לכדורי המרשם, כתוצאה מכך יש מוסדות גמילה במדינות רבות שייתכן וגם הם תרמו לירידה בשיעור התמותה.

אין זה משנה איך נבחר להיבט על העובדות, העובדות נשארות זהות וזאת חשוב לזכור: ארה"ב 2014 עלייה חדה במוות כתוצאה מצריכת תרופות מרשם. תרופות אשר מאושרות על ידי גופים ממשלתיים שאמורים היו להגן על אותם נפטרים ממקרים אלו. אל מול עלייה חדה זו בולטות שלוש עשרה מדינות שבהן חלה מדיניות מריפואנה, ובהן נרשמה ירידה.

מקור+סרטון שיעורי יוגה בהיי – מומלץ.