ביום א הקרוב מתכונן משרד הבריאות ל חסל את הקנאביס הרפואי בישראל!!! אל תדפדפו הלאה – הפיצו,שתפו, שלחו את דעתכם הלאה – ביום א נופל הפור!!!

לאחר סדרה של החלטות חשאיות שהתקבלו בדרכי התקשרות סמויות מעין הציבור תועלה בממשלה המלצה של ועדת מחליטים שעניינה חיסול ענף הקנאביס הרפואי בישראל במספר צעדים.

1. החוות שהוקמו בשנים האחרונות בעלות הון עתק ובסיכון כלכלי של המגדלים יקבלו הארכה בת שנה אחת לרשיונם, וייסגרו. החוות מטפלות כיום בכ14,000 חולים ומפרנסות למעלה מ1,000 משפחות. יש לציין כי הקנאביס הרפואי הינו התחום היחידי בארץ הפועל על טהרת עבודה עברית בלבד!

2. הזנים הישראלים והתפרחת שזכו לשם עולמי וטופחו בעמל רב לא יחולקו עוד לחולים הנזקקים להם

3. הטיפול בקנבינואידים הנהוג היום בארץ (וכמו כן, בכל המדינות בהן מאושר טיפול בקנאביס רפואי) יוחלף לטיפול בתמציות בלבד – טיפול שלא התקבל כחלופה באף מדינה אחרת בעולם

4. למטופלים יוצע, סטנדרט טיפולי אחד, שיוחלט ע"י חברה אחת , חברה למטרות רווח – שהיא המונופול היחידי שתפעל בתחום, ללא חלופות, ללא תוצרים מחברות מתחרות ובשוק שבוי לחלוטין

5. כל שרשרת אספקת הקנאביס הרפואי תוכחד בישראל ותיובא מחו"ל – משמעות הדבר שחקלאים ישראלים שירצו לשווק מוצר איכותי למשק הישראלי ייאלצו להגר לחו"ל, להעסיק זרים ולייצא את תוצרתם לישראל ע"מ שחברת מונופול תגזור קופון על חשבון הצרכן הישראלי ובמקרה זה – החולה, המטופל חסר האונים

אל תדפדפו הלאה – הפיצו,שתפו, שלחו את דעתכם הלאה – ביום א נופל הפור!!!

מצורף המכתב שאנו מבקשים שתשלחו

ההמלצה שתובא לממשלה ביום א מובאת תחת התנגדות קשה של שר החקלאות ומובאת בטענה שהאינטרסים העומדים בבסיסה הוא הסדרת התחום, מניעת זליגה של סמים לרחוב, והקלה על החולים, וניתוק הקשר בין החווה למטופל.

בבחינת הסדרת התחום ההצעה יעילה שכן התחום יוכחד!  מניעת הזליגה היא טענה הנשמעת מזה שנים, אך לאורך השנים שבהן פועלות החוות, כנגד אף חווה וכנגד אף מגדל מעולם לא הוגשו כתב אישום בשום עבירה הקשורה בזליגה.

ההקלות המוצעות לחולים באות בשני תחומים – היכולת לקבל מרשמים בבתי מרקחת והגדלת מספר הרופאים המאשרים – התחייבות משרד הבריאות ל34 רופאים מאשרים ניתנה עוד לפני 3.5 שנים ועדיין לא קרתה והיכולת של החולה לאסוף מרשמים בבית מרקחת יכלה לקרות מזמן אם משרד הבריאות היה ממסד את רישומם ומאשר, שכן החולים יכולים היום לקבל מרשמים בביתם הם…. החוות עצמן הציעו מערך חדש שיפריד את הקשר בינן לבין החולים באופן שלא יפגע באיכות השירות למטופל אך יפריד את הקשר בין המטופל והחווה המתווה אושר וגורם פרטי שאושר לכך ע"י משרד הבריאות השקיע ובנה כבר מערך יעיל בטוח והחדשני בתחומו בעולם כך שמלכתחילה כל מה שמוצע לממשלה הוא זריית חול בעיניים והלאמת תחום חשוב זה ונתינתו במתנה לגוף פרטי!

אל תדפדפו הלאה – הפיצו,שתפו, שלחו את דעתכם הלאה – ביום א נופל הפור!!!
Doron Pramuda Hykis