חוק וסדר עם בוקי נאה וענבל גבריאלי, מדברים על עוקץ הקנאביס בפייסבוק ועל לגליזציה.

פארטיה על מריחואנה בפייסבוק, המשך

צרכני מריחואנה טוענים כי נפלו קורבן לעוקץ מצד אדם שמציע ברשתות החברתיות פרחי קנאבוס משובחים במחיר זול וגובה כסף באמצעות בנק הדואר – אבל לא מספק את החומר * הצרכנים חוששים להתלונן אבל תחקיר "פוסטה" חושף מי הפארטיונר – עבריין מתל אביב שדרוש למשטרה בתיקים אחרים

תחקיר פוסטה

לפי הפעילה למען הליגליזציה, לפני שנתיים כבר היה נסיון כזה על ידי אדם אחר שפתח מספר פרופילים פיקטיביים בפייסבוק ונהג לעקוץ צרכנים. הפעילות המחודשת בתחום הזה נחשפה על ידי אתר "לגליזציה עכשיו". בעקבות החשיפה שינה בעל הפרופיל את השם ל"שיפרה דן" והמשיך בפעילות אבל כאשר אנשי "לגליזציה עכשיו" עלו עליו בשנית הוא הסיר גם את הפרופיל השני. "לאור ניסיון העבר אנחנו מעריכים כי הוא יפתח פרופיל פיקטיבי חדש תחת שם אחר", היא אומרת.

בהנחה שהאדם מאחורי הפרופילים הפיקטיבים מזדהה בשמו האמיתי לפי מספר תעודת הזהות שלו, כפי שמופיע בחשבון "מזומן בזמן" בו הופקד הכסף בבנק הדואר, הרי שמדובר בתושב תל אביב המוכר היטב למשטרה, י"ח (השם המלא שמור במערכת), ובכל תיק שלו במשטרה הוא מוסר כתובת אחרת: פעם הוא מתגורר ברחוב נתן בתל אביב, פעם ברחוב אברהם הרצפלד ופעם ברחוב הבושם בתל אביב. באף אחת מהכתובות הללו לא היה ניתן לאתר את מספר הטלפון שלו.

במקביל לכך, בשנים האחרונות י"ח נעצר כמה פעמים בחשד לעבירות פליליות בתחום הסמים, מכירת סמי פיצוציות והחזקת חשיש. בימים אלה מתנהלים נגדו לפחות שני הליכים משפטיים פליליים אולם לחלק מהדיונים הוא לא התייצב כלל.

פנינו למשטרה על מנת לברר אם תופעת המכירה הפיקטיבית של מריחואנה בפייסבוק מוכרת להם, ושאלנו אם מתנהלת חקירה כלשהי נגד מי שעוקץ לכאורה צרכני גראס תמימים. שאלנו גם, מה יכולים לעשות אנשים שנעקצו בשיטה זו? ממשטרת מחוז תל אביב נמסר בתגובה: "התופעה אינה מוכרת. החשוד המופיע בפנייתכם מוכר למשטרה מעיסוק פלילי אחר. החשוד דרוש לחקירה וכעת נמצא בבריחה".

עוקץ הקנאביס של פרופיל הפייסבוק: קנביס בכל כיס 

Spread the love
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

כתיבת תגובה