"בדיקת רוק פשוטה באנגליה תעזור למשטרה לתפוס נהגים שצרכו קנאביס"

בדרך כלל כששוטר חושד שמישהו נוהג תחת השפעה של אלכוהול או סמים הוא מבצע סדרת בדיקות שכוללות הסתכלות בעיניו של הנהג ובדיקת שווי משקל וקואורדינציה.

אם הנהג נכשל בחלק מהבדיקות המשטרה באנגליה חייבת לקחת מהנהג בדיקת דם באמצעות רופא שתספק להם ראיות שיוכלו להשתמש בהם בבית המשפט.

לקרוא לרופא יכול לקחת מספר שעות ובזמן הזה הנהג, שיכול להיות שהוא חף מפשע נשאר עצור, דבר שגוזל את זמנו ואת זמנם של השוטרים.

שיטה חדשה שמשטרת סאסקס תתחיל לנסות תבטל את הצורך לערב רופא.

בדיקת רוק פשוטה שאורכת מספר דקות בלבד ויכולה להתבצע בכל תחנת משטרה בודקת את הרוק של הנהג לשאריות של THC המרכיב העיקרי שבצמח הקנאביס.

השוטרת נטלי מולוני אמרה שעדיין הם יצטרכו לבצע בדיקת דם עבור בית המשפט אבל את הבדיקה הזאת גם שוטרים יוכלו לבצע.

היא טוענת שהחוק עדיין לא מגדיר מה היא רמת ה-THC שאדם צריך שיהיה לו בדם בכדי שימצא אשם בנהיגה תחת השפעה, בניגוד לחוק בנוגע לנהיגה תחת אלכוהול שמגדיר רף מסויים לאלכוהול בנשימה,דם ושתן.

סטיוארט גודווין ממחלק התנועה של משטרת סאסקס אמר:

"אנחנו נציג ראיות לבית המשפט שהנהג נהג תחת השפעה – מומחה פורנזי יבצע אנליזה בתוצאות ויציג את חוות דעתו האם נהיגתו של האדם היתה תחת השפעה מסכנת. תפקידו של בית המשפט להחליט."

שרת המשטרה הבריטית קייטי בורן אמרה בהדגמה:

"במהלך עבודתי ביצעתי לוביינג בממשלה בכדי שיכירו בנהיגה תחת השפעת סמים כמסוכנת בדיוק כמו נהיגה תחת השפעת אלכוהול.

אני מקבלת בברכה את המהלך שיצא לפועל במהלך החגים ותקופת הקריסמס.

אני מאמינה שבדיקות מסוג זה הם אמצעי הרתעה אפקטיבי ואני אמשיך לתמוך בטכנולוגיות שמאפשרות לשוטרים לבצע את הבדיקות.

התושבים סיפרו לי שבטיחות בכבישים הוא אחד מהחששות הגדולים שלהם ואני נחושה לפתור את הבעיה בזמן הקדנציה שלי, ארצה לראות את הקהילות נעשות יותר ויותר מעורבות בלהפוך את סאסקס לבטוחה יותר. כבישים וקהילות בטוחות יותר יכולות להתקיים רק אם נעבוד יחדיו בשיתוף הכבישים שלנו באחריות גדולה יותר."

את הציוד המתקדם קיבלה המשטרה בהשאלה מהיצרן הגרמני Dräger ושילמה עליו "הקרן לבטיחות הכבישים של סאסקס" למרות שבאמצעות אותו מכשיר ניתן לבדוק מגוון רחב של סמים, משרד הפנים אישר אותו כרגע רק לבדיקת משתמשי קנאביס.

השוטרת מלוני הוסיפה שאם הבודקים של משרד הפנים יאשרו אותו לסמים אחרים הם עשויים לרכוש חלק מהמכשירים לשימוש ארוך טווח.

 

רועי גטרו

Related posts

Leave a Comment