בדיקות לזיהום במריחואנה ישתמשו בפרופיל וניתוח DNA

קונטיקט – המיקרוסקופ באוניברסיטת ניו-הבן, בהגדלה פי עשר, מראה שעלה המריחואנה מכוסה בעשרות בליטות קטנות. זה עובש, ומישהו היכן שהוא מעשן עלה מזוהם כמו זה, והוא אפילו לא יודע.

הת'ר מילר בוטנאית משפטית,  טוענת שיש כל מיני לכלוכים על העלים שלא ניתן לראות בעין רגילה – עובש, טחב, חלקי חרקים וסלמונלה, הם רק חלק משלל הטינופות.

מסיבה זו, מילר ותלמדיה החלו לפתח בתחילת השנה תהליך לזיהוי זיהומים במריחואנה על ידי ניתוח פרופלים של DNA. המטרה, לזהות חומרים מסוכנים דרך שיטת בדיקות שיקלו על הניתוח של הדי.אן.איי, ויהפכו את הבדיקה לנוחה יותר עבור מעבדות ברחבי המדינה, בבדיקות איכות לתעשיית המריחואנה המתפתחת.

עשרים מדינות כולל וושינגטון הבירה, מאפשרות לקבל מריחואנה במרשם רופא. וושינגטון המדינה וקולורדו אישרו בחוק שימוש של מריחואנה לשעות הפנאי. וושינגטון וקונטיקט  דורשות  בדיקות איכות למריחואנה ומדינות נוספות הולכות בעקבותיהן.

"אם אין הסמכה … זה כמו שנגיד שאנחנו לא בודקים את הבשר מחשש למחלת הפרה המשוגעת" אומרת מילר, "זו מטרתנו כאוניברסיטה פרטית, לפתח את הכלים שיתנו פתרון לנושא". מספר מעבדות ברחבי המדינה בודקות את צמח המריחואנה במגוון שיטות. רוב השיטות הן העתק של בדיקות בצמחים אחרים, שמטרתן לבדוק אם יש חומרים מזיקים בגידולים השונים.

אין תשובה חד-משמעית לגבי הנזקים של עישון עלה מריחואנה עם עובש, חומרי הדברה או מזהמים אחרים, אומר מייסון טברט, דובר פרויקט מדיניות המריחואנה בוושינגטון הבירה. הפרויקט נוסד ב-1995 ועוסק בפעילות פוליטית במטרה להקל או לבטל את הענישה של שימוש במריחואנה.

"למרות שלא ראינו בעיות עם מריחואנה מזוהמת בעבר, עלינו לנקוט בצעדים מתאימים, ולדאוג שלא יהיו בעיות כאלה בעתיד", אומר טברט ומוסיף, ש"מעולם לא ראינו מקרה מוות כתוצאה מצריכת מריחואנה, ואי אפשר לומר את זה על אלכוהול או סמים אחרים". דוח של מנהל המזון והסמים בין השנים 1997-2005 מראה שאין מקרים בהם המריחואנה חשודה כגורם ראשי למוות, אך הסם סומן כחשוד גורם משני למוות ב-297 מקרים.

המרכז האמריקאי למניעת ושליטה במחלות אמר ביולי, ש"מגיפה" של סם סינטטי גרם לעלייה חדה של מקרי מות ואשפוזים בבתי-חולים.

מחקר אחד שפורסם בתחילת השנה, מצא דווקא שחומרי הדברה שעוברים מהמריחואנה בזמן השאיפה עלולים להוות סיכון משמעותי. המחקר נעשה על ידי מעבדה פרטית שמוכרת וחוקרת את צמח הקנאביס, בקליפורניה.

מריחואנה יכולה לפתח עובש מתהליך לקוי של ייבוש הצמח או מתנאי אחסון גרועים, הצמח יכול "להידבק" בחיידקים או חומרים מסוכנים מחיות.

מילר מפתחת שיטה חדשה לקביעת פרופילי די.אן.איי של זיהומים ביולוגיים המצויים במריחואנה, כולל עובש, וירוסים, פטריות ובקטריות. את הפרופילים ניתן יהיה להשוות עם פרופילים שנשמרים בבסיס נתונים השמורים במרכז המידע הארצי למידע ביו-טכנולוגי – מדור של מוסד הבריאות הארצי.

"אנחנו מנסים לאגד את המידע שיהיה נוח למשתמש", אומרת מילר. עבודתה כוללת זיהוי בין מריחואנה לחומר סינטטי המרוסס בטי.הייץ'.סי.

בית הספר הוא שייקבע אם יידרש תשלום לשימוש בממשק או שהוא יינתן בחינם. אותו בית הספר עוזר לרשויות החוק בעזרת, זיהוי פרופיל די.אן.איי. לעקוב אחר מוצאה של מריחואנה לא חוקית.

Related posts

Leave a Comment