בתגובתו לנושא הלגליזציה של צמח המריחואנה, הנשיא אובאמה מותח קו בין "מריחואנה לסמים קשים יותר":

"לכל הנוגע לסמים קשים יותר הנזק שנגרם הוא עצום כמו גם המחיר החברתי. ואז אתה מתחיל למצוא בעיתיות במתחיחת קו גבול. אם המריחואנה תהיה חוקית לגמרי, ובשלב מסיום יגידו כמה 'חברלה', נו, למה שלא נדון על איזו מנה מזערית של קוקאין ונוכיח שהיא איננה מזיקה יותר מוודקה, האם נסכים לזה? אם מישהו יאמר, עלינו למצוא את הכמות הנכונה של מתאמפטמין שלא יהרוג אותך או ירקיב את שיניך, האם אנחנו נקבל את הרעיון הזה?"

הכל תלוי במי זה "אנחנו". אני בסדר עם זה, וכל מי שמאמין שלבן אדם זכות יסוד לכל הנוגע לגופו יאלץ להסכים לכך, אך סקרים מציעים שרוב האמריקאים לא יסכימו לרעיון הזה. הם לא יסכימו לרעיון הזה, כנראה בגלל שכמו אובאמה הם מאמינים למיתוסים מפחידים על "סמים קשים", כמו שמתאמפטמין גורם לרקבון בשיניים. איך תראה מנה מכויילת של מתאמפטמין אתם שואלים ? אולי משהו בסגנון הזה:

נראה שאובאמה איננו מודע כלל לעובדה שאותם תמריצים מסוכנים מחולקים ללא מחשבה לילדי בית הספר.

גם העיתונאי, דוד רמניק קורא  נגד האפשרות של לגליזציה, ומכנה אותה: "מדרון חלקלק". ליברטיאנים, שרואים בזכויות האדם ערך עליון, ומזהירים לעיתים תכופות שאיסור אחד של הממשל יוביל  לאיסור שני, מצביעים על "מדרון חלקלק" מסוג אחר, מדרון כזה שיוביל בסופו ל"עריצות". בסיוטו של דוד רמיק [וכנראה גם זה של אובאמה], החופש הוא זה שמונח בקרקעית המדרון.