בעלי רועי בן 27, סובל ממחלת הנפילה/ אפילפסיה. מחלה המתבטאת בהתקפות אפילפטיות, פרכוסים, אובן הכרה. התקף אפילפסיה הנמשך יותר מחמש דקות יכול לגרום למוות מכיוון שלא מגיע מספיק חמצן למוח, בלי חיבור לבלון חמצן ומכשור רפואי זה יכול להיגמר באסון.

הפעם הראשונה שקיבל התקף הייתה בגיל 21, רשמו לו תרופה שנקראת ״טגרטול״ תרופה שעפ מחקרים מכפילה מחשבות אבדניות ומקרי התאבדות, תרופה שבשימוש רב ובשילוב עם עוד תרופות עלולה לגרום לניוון שרירים, ושבץ מוחי, גורמת לכאבי בטן, בחילות ותופעות לוואי נוספות.

מצד שני, קיימת תרופה אחרת. בלי שום תופעות לוואי, שלא רק שנמצאו בה 12 מרכיבים שמפחיתים משמעותית התקפים, התרופה משחררת את הנפש מזיכרון החוויות הטראומתיות המתלוות להתקפים. תרופה שבניסוי על בעלי חיים נרשמה ירידה במספר התקפי האפילפסיה.
קנאביס רפואי. ניסינו, והאמת? בשנתיים וחצי האחרונות באו לבקר שני התקפים כשלא היה לו איך ואיפה ומתי לעשן.
הרופאים יגידו שזה צירוף מקרים, אני אומרת שזו חשיבה פרימיטיבית.

משום מה, משרד הבריאות,שרת הבריאות, נוירולוגים ורופאים, מפצירים בבעלי להשתמש בתרופה הראשונה. כן, זו שגורמת לניוון שרירים. ולא בקנאביס רפואי שבכל מדינה מתוקנת, כל חולה אפילפסיה מקבל בלי לחשוב פעמיים. אפילו ילדים בני 6. פה בארץ אפילפסיה היא לא אחת מהמחלות בגללן מקבלים אישור, להבדיל מכל מקום אחר בעולם. כל רופא אומר שזה יעשה לו ״כתם שחור״ אבל אל תפסיק לעשן תמשיך, שלא תקבל התקפים.

עכשיו אני שואלת, למה אנחנו צריכים להעביר שבועות אשפוז בבתי חולים, למה אני צריכה לפחד שבעלי מחזיק את הילד שלי, למה אני צריכה לראות את בעלי מורדם ונושם דרך בלון חמצן אם יש לרשויות דרך לפתור את זה?

בתקופה בה שרת הבריאות ממומנת על ידי מנכל טבע קשה לי להאמין שמשהו פה יזוז אבל אני אשמח לשיתוף, הפצה, קישור למישהו שיכול לעזור, נוירולוג שמאמין, שרת הבריאות, קישור לחולי אפילפסיה בארץ שכן מקבלים קנאביס רפואי ( לדעתי יש 4 כאלה) כל עזרה תתקבל באהבה…

Hila Jan Ben Michael