רוב האנשים משקרים בקשר לעישון גראס, בגלל שזה לא חוקי ואפשר ללכת לכלא על זה וגם בגלל שלימדו אותנו שאנשים שמעשנים גראס מסוכנים לחברה ולעצמם, ואף אחד לא רוצה שיחשבו את זה עליו, גם אם הוא יודע שזה שקר. לראייה, יאיר לפיד ששיקר אז וממשיך לשקר למרות שכולם יודעים שהוא משקר וקוראים לו שקרן..

אני מודה שגם אם אותי היו מפתיעים (בראיון מוקלט) עם השאלה הזאת ומבלי שלקחתי בחשבון מראש את ההשלכות, הייתי מתבלבל וייתכן בהחלט שהייתי משקר באותו רגע._הטעות_ של שלי הייתה אז, כשלא חשבה מראש על האפשרות שישאלו אותה את השאלה הזאת (הדבר הראשון שלדעתי כל פוליטיקאי צריך מרגע שהחליט להיות פוליטיקאי). _התיקון_ של שלי היה אתמול, כשאמרה את האמת. ולכן העובדה שהציבור שופט אותה על כך שהחליטה לתקן את הטעות ולהגיד את האמת היא _צביעות_.אבל אני לא מאשים את הציבור, האשמה היא של התקשורת שלקחה את הסיפור הזה ומיד סובבה אותו על פיו, כי חלילה ששלי יחימוביץ' תפרוץ פה מוסכמות, הרי אין לה עיתון משלה ואין לה מי שיגן עליה חוץ מהציבור שלה, וחלילה שמישהו פה יעז לדבר על הפסקת ההפללה, כי זה כבר בכלל..

אני תמיד מעדיף אנשים שמוכנים לתקן את טעויות העבר שלהם, ולא בוחרים לקחת שקר ולנפח אותו עד אינסוף, גם אם המשמעות היא להסתכן. דווקא בגלל זה אני אפילו יותר מעריך את שלי על החשיפה שלה אתמול, ומצטער על המחיר שהיא משלמת כדי שהאנשים הנורמליים במדינה הזאת שבסה"כ לא רוצים להרגיש רע עם עצמם בגלל שעישנו חשיש פעם, יוכלו סוף כל סוף לצאת גם הם מהארון.. מבחינתי כל מי שחי בתוך השקר הזה – הוא השקרן, ומי שמוציא את האמת לאור, הוא זה שדובר אמת.

ובהזדמנות זו ברצוני להודות לראשונה באופן פומבי ובפה מלא שגם אני עישנתי פעם גראס. וזה לא היה לפני 16 שנים. הנה, האמת שלי.

roy

רוי

רוי סוררו