אמונות עתיקות וקסומות על חשיש

הקנאביס, הידוע גם בשם מריחואנה או חשיש (שרף הקנאביס), הוא אחד מהצמחים הפסיכואקטיביים העתיקים ביותר הידועים לאנושות.

הכנות קנאביס שונות היו בשימוש במשך אלפי שנים והחומרים הפעילים של הצמח היו בשימוש רפואי כטיפול במגוון רחב של מצבים רפואיים. החשיש מוביל אותנו לאגדות ואמונות רבות מספור. האמת מאחוריהן, לעומת זאת, לפעמים מדוייקת ולפעמים לא. זה תלוי כמובן אם אתם בוחרים להאמין ובאיזה דרך.

לפני המון שנים, החשיש שימש למטרות קסומות. רישומים היסטוריים מגלים כי החשיש שיחק תפקיד מכריע בדתות רבות בעולם, בעיקר באירופה, אפריקה ואסיה. באותם ימים, קסם היה בשיאו ואנשים האמינו באמונות תפלות. דתות עתיקות שעסקו בעבודת אלילים כגון הפאגאנים והוויקאנים, השתמשו בחשיש בטקסים האקסצנטרים והמעורפלים שלהם.

אירופה: במהלך המאות הראשונות, עבודת האלילים היתה בשיאה והמנהיגים הדתיים השליטים ציוו להוציא להורג עובדי אלילים ווויקאנים. התופעה היתה בעיקר נפוצה בחלקה המזרחי של אירופה. מכשפות לבנות ומכשפות שחורות היו נפוצות מאוד והמאבק בין שתי הקבוצות הללו הוביל לאחדות של "השחורים מול הלבנים". חשיש לעומת זאת, היה אסור לקבוצות הדתיות, אבל היה נחשב קדוש בקרב עובדי האלילים.

בסקוטלנד והולנד, השימוש בחשיש היה בשיאו והרקיע שחקים בתחילת המאה ה-13, כאשר תומאס מורטימר האגדי זרז את עסקי החשיש על ידי התערבבות עם כמה סוחרים מקסיקנים שכונו "Sanatro Troposo". הם היו באמצע שנות העשרים לחייהם כאשר הפכו את החשיש לפופולרי בכל רחבי מדינות אלה. הם היו גם מתווכים בין המכשפות הלבנות והשחורות.

שימוש בחשיש לכוח מאגי: למכשפות הלבנות היו אמונות משלהן, ובדרך כלל הן השתמשו בחשיש לגירוש שדים, סיפוק מיני, שימושים רפואיים וכו' ואילו החשיש בשימוש המכשפות השחורות נועד רק למטרות אפלות.

אפריקה : אפריקה הייתה קרקע לכוחות חשוכים שבו שליטים ייסרו את עבדיהם וצדדים אפלים רבים של בני האדם תועדו מבחינה היסטורית. החשיש נחשב מקודש בקסם האפריקאי הידוע המכונה וודו ולפי האמונה שלהם היו משפשפים את בובת הוודו עם חשיש לפני שהרגו מישהו.

התהליך: קוסמים שחורים בדרך כלל שפשפו את הבובה 4 פעמים בחשיש לפני שהמיתו אותה וההשפעות עברו מיד לאדם האמיתי שאליו רצו לשלוח את הקסם הסדיסטי. זה נמשך עד אשר האדם נפטר, ואז הם הפכו אותו ל"חי מת", הידוע בכינוי המוכר זומבי.

אסיה: במשך מאות בשנים, סין, הודו ויפן ראו מקרים רבים מספור של קסם והשפעותיו היו ידועות. בסין, שושלת האנג הייתה ידועה כיצרנית הגדולה ביותר של חשיש. אנשי סין העתיקה צרכו הרבה חשיש. לפני תרגול אומנויות הלחימה חלקם צרכו חשיש בכדי לקבל כוחות רוחניים. בסגנון "ווין צ'ון" של הקונג פו, היה ידוע כי אדם שהוא מסטול או שיכור יכול לרמות את יריבו בקלות ולגבור עליו.

Spread the love
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

כתיבת תגובה