אם הנבחרים מעשנים, כנראה שזה בסדר

רבבות חולים הסובלים מכאבי תופת נתקלים באטימות מערכתית בבואם לקבל קנאביס. חייבים להקל עליהם, בטח בנושא עם קונצנזוס

את תשומת הלב הציבורית מושכים לאחרונה פוליטיקאים מן השורה הראשונה שמתברר כי בעבר עישנו "קנאביס". הוויכוח סביב הלגליזציה המלאה של צריכת הקנביס עוד ילווה אותנו כמה וכמה שנים. שוחרי החירות יאמרו: תן לאדם להחליט עבור עצמו. הרי הקנאביס מסוכן הרבה פחות מסיגריות וממכר הרבה פחות מאלכוהול. מי שמך, המדינה, לקבוע עבור האזרחים מה לצרוך ומה לא לצרוך. שוחרי הסדר הטוב יאמרו: די לנו בנזקם של האלכוהול והסיגריות, ומה לנו כי נוסיף עלינו גם את הצרה הזו.

אולם בתחום אחד אין כמעט חילוקי דעות. רוב גדול מאוד בציבור מסכים כי יש להתיר את השימוש בקנאביס לצרכים רפואיים. אין חולק על כך שלקנאביס יכולת מצוינת להקל כאב, וכל העת מתגלות בצמח המופלא הזה עוד ועוד יכולות מרפא למגוון רחב של מחלות, וכאן מגיע ה"קאץ'". איש אינו חולק על כך שצריך לאשר מתן קנאביס לקשיש הסובל מכאבי תופת, אולם בפועל אותו קשיש יעבור 70 מדורי גיהינום עד שיקבל את האישור המיוחל.

את הוויכוח על הלגליזציה חייבים להפריד מן הנושא הרפואי. למי שכל כך חושש מזליגת החומר לשוק הפרטי, נזכיר כי על פי הערכות רבות מדובר בלמעלה מחצי מיליון ישראלים הצורכים ממילא את הצמח הזה. אישית מעולם לא עישנתי, לא סיגריות וגם לא מריחואנה, אך אם לשפוט על פי מספר מנהיגי הציבור המודים כי השתמשו בו, ניתן כנראה לחיות עם החומר הזה בלי לתת לציד המכשפות המתנהל סביבו למנוע את המרפא הראוי לחולים הזקוקים לו.

nrg

Related posts

Leave a Comment