האם 2014 תהיה שנת המריחואנה? אחרי שקולורדו לא עלתה בלהבות בגלל הלגליזציה, מדינות כולל ניו-יורק וניו-המפשייר עשו צעדים גדולים לכיוון הקלת החוקים נגד צרכני המריחואנה, ונראה שנוואדה הצטרפה אף היא לדון בנושא.

הסנטור הארי רייד, מנהיג הרוב בסנאט מאמין שהמדינה שלו צריכה לעשות צעדים לכיוון לגליזציה של המריחואנה הרפואית. "אם היית שואל אותי את השאלה הזו לפני מספר שנים, התשובה היתה קלה – הייתי אומר לא,  בגלל שהמריחואנה מובילה לדברים אחרים, אך אינני יכול לומר זאת היום. אני חושב שעלינו להסתכל על זה מקרוב. אני חושב שיש סיבות רפואיות לאשר את הצמח בחוק".

מבזבזים זמן [וכסף] על אכיפת החוק: למרות שבשנת 2000 הציבור בנוואדה הכריע לאפשר להשתמש בקנאביס רפואי, לאס-וגאס, הנדרסון וירינגטון עיקבו את האישור של ההצבעה ובכך מנעו לפחות לבינתיים, מכירה של קנאביס בבתי המרקחת שבשטחן.

נכון להיום, בנוואדה רשאים בעלי אישור להחזיק אונקיה של מריחואנה ושבעה צמחים. רייד טוען שהיתרונות הרפואיים לצמח דורשים דיון נוסף בנושא ההגבלה.

כאשר נשאל על צריכה לשימוש אישי, רייד מדגיש שמחשבותיו נוגעות אךורק לשימוש הרפואי של הצמח. "אינני יודע על זה", הוא עונה, "אני פשוט חושבשעלינו להסתכל על האספקטים הרפואיים שלהצמח". "אך אני מודה, שאנחנו מבזבזים הרבה זמן וכוחות אכיפת חוק במרדף חסר טעם אחר צעירים המעשנים מריחואנה".

נחשול המריחואנה נמשך: כמו שזה עומד כרגע, העישון אפשרי ב-20 מדינות בארה"ב ובמחוז קולומביה. שתיים מהן אישרו שימוש הצמח למטרות פנאי. בזמן שעוד ועוד מדינות ושמות בעלי השפעה בפולטיקה הפדרלית יתערבו לטובת הרעיון, נראה שהמדינה כולה מתקרבת בנחישות לעבר עמדות מקלות יותר, ומבינות יותר כלפי צרכני המריחואנה. בייחוד אם מדובר לצרכי רפואה.

אך בגלל שהצמח עדיין מוגדר כחומר מסוכן – דרגה 1 – יחד עם הרואין, אל.אס.די ועוד – פוליטיקאים רבים חוששים להצהיר הצהרות בנושא. כך למשל, בפנסילבניה מסרב המושל טום קורבט לחתום על הצעת חוק שהוגשה כל עוד מנהל המזון והתרופות לא מכיר בצמח כתרופה.