בכל העולם, יותר ויותר ארצות קוראות תיגר על הועדה לשליטה בסמים של האומות המאוחדות על ידי חקיקה ליברלית של חוקי קנביס.

אורוגוואי הפכה לראשונה בעולם שעשתה לגליזציה מוחלטת לצמח, שתי מדינות בארצות הברית עשו זאת גם. קולרדו וושינגטון מתירות מכירת קנביס למטרות פנאי ללא קשר למצבך הבריאותי, ומדינות נוספות בארה"ב צפויות להצטרף.

אלו חדשות טובות למאות מליונים של אנשים ברחבי העולם, ולא רק למעשני הקנביס, גם לכל מי שמאמין בזכויות אדם. אלא שלא כולם שמחים בנושא המדיניות המתחשבת כלפי הצמח. רק בשנה שעברה, נשיא הועד של האומות המאוחדות, ריימונד יינס, שלא נבחר בבחירות, מתח ביקרות על הנשיא הנבחר של אורוגוואי.

International Narcotics Control Board and Raymond Yans

מהפחד לאבד את העבודות עם השכר הגבוהה שלהם, והמשרדים הנוצצים, ועד השליטה בסמים של האומות המאוחדות נאלץ לעבוד במרץ… ולהוציא הודעה לעיתונות. הודעה שהיתה יכולה להיות מצחיקה לולא העובדה שאלו אנשים שאחראים לכל כך הרבה סבל בכל העולם, מאסרים, קרבות רחוב, ומלחמות קרטלים בכל העולם, הכל הודות לבעלי החזון הללו. ההודעה מתייחסת לשקרים חסרי האחריות הרגילים ולמידע מטעה.

ועד האומות לסמים, טוען שלגליזציה היא "סכנה חמורה לבריאות ושלום הציבור". העובדה שהצמח הוכח כמוצר הצריכה הבטוח ביותר לא משנה להם. העובדה שבכל שנה נהרגים עשרות אלפים בדרום אמריקה בגלל הצורך העיקש להאיחז באיסור היא מינורית לעומת הסכנות שמרחפות על האנושות כולה אם חלילה, הצמח יהפוך למוצר צריכה כמו שוקולד, על פי הועד. כמובן, הועד לא מציע ראיות לטענות המגוכחות שלו. מה שבעצם מתכוון יינס זה שעולמו של הועד ומשכורתו המכובדת ביום שאחרי האיסור, יתמוטטו.

כמו מתנגדים רבים אחרים, גם הועדה של האו"ם ממומנת על ידי משלמי המיסים. כל ממשלה משלמת כסף לאומות המאוחדות כדי לממן ועדות כאלה שיחזרו אלינו עם טענות חסרות כל ביסוס שההיגיון היחיד הנראה שעומד מאחוריהן הוא "בבקשה תמשיכו לרצוח אחד את השני על קרבות שליטה בברוקלין ותנו לנו להמשיך לעשות על זה כסף".

כמה זה עולה? ובכן, את המידע לא ניתן למצוא בגוגל. מדוע האו"ם נמצא באותה רשימה יחד עם מדינות מזרח תיכוניות כמו יוון ושכנותיה שהשחיתות שם חוגגת? אינני יודע, לא טרחתי לשלוח מייל ולברר כי הם לא טורחים לענות.

דבר אחד בטוח, זה לא יהיה סכום לא משמעותי. הממשלות לא מקבלות עסקה טובה במקרה של האומות המאוחדות, הם משלמות סכומים עבור חוקי התאבדות עצמית, חוקים שמחייבים אותם לשלוח אנשים לכלא ולממן אותם, חוקים שיוצרים מלחמות של כנופויות רחוב ברחובות שלהם, חוקים שיוצרים מימון של כסף שחור עבור גורמי טרור ופשע, וחוקים שגורמים לממשלות לאבד מקור הכנסה נוסף.

בקולרדו לבדה הסכום המדובר לשנה הראשונה ממכירת מריחואנה במיסוי נע בין 100-150 מיליון דולר. מדובר באוכלוסיה של כחמש מיליון איש. כמה כסף תרוויח מדינה שהאוכלוסיה בה גדולה פי שתיים? הסכום שקולרדו מרוויחה הוא רק ישירות מהמכירות. אך בנוסף קולרדו תחסוך כסף רב בבתי המשפט ובבתי הכלא.

הממשלות שלנו ממנות ועדות שלא נבחרו על ידי אף אחד, שמקומם שייך להסיטוריה של אצילים ומלכים שנבחרו על ידי האל או כל שטות אחרת. הגיע הזמן להפסיק לממן את הועדות הללו שהיום כבר ברור, שהן "סכנה חמורה לבריאות ושלום הציבור". תנו לאנשים כמו מועמד פרס נובל לשלום, נשיא אורגוואי להראות לנו את הדרך.