אובמה ישחרר אסירי סמים שנידונו למאסרים מוגזמים

המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, ג'יימס קול, לקח צעד אמיץ בכיוון ביום חמישי כשאמר בפומבי לסנגורים: שלחו לנו בקשות להמתקת מאסרים של עברייני סמים לא אלימים. קול דיבר ביום חמישי בכנס השנתי של לשכת עורכי הדין בניו יורק ואמר שמערכת המשפט הפלילית נמצאת במשבר.

"בעוד שארצות הברית מהווה רק חמישה אחוזים מאוכלוסיית העולם, אנו כולאים כמעט רבע מאסירי העולם. ובעוד אוכלוסיית ארה"ב כולה גדלה בשליש בשלושים השנים האחרונות, אוכלוסיית הכלא הפדרלי גדלה בקצב מדהים של 800 אחוזים ועומדת כיום על כמעט 216,000 אסירים."

יותר ממחצית מהם נמצאים שם על עבירות סמים, ובעוד שחלק מהם אנשים מסוכנים באמת, חלק גדול הרבה יותר פשוט נקלעו ל"מעגל הקסמים של שימוש בסמים, פשע, כליאה ושחרור." משרד המשפטים הוציא 65 מיליארד דולר על בתי כלא בלבד בשנה האחרונה."

קול התווה מגוון של דרכים בהם הממשל מתמודד עם הבעיה: מאמצים למניעה, בתי משפט לסמים, כניסה מחדש והנחיות ענישה משתנות. קול מציע כעת יותר המתקות והפציר בסנגורים להעביר בקשות לגבי מאסרי סמים קשים ולא צודקים.

עברייני סמים ברמה נמוכה מרצים מאסרי עולם בכלא "בגלל המבצע של חוקי ענישת הספרים באותו הזמן."

"בכדי שמערכת המשפט הפלילית שלנו תהיה יעילה, היא צריכה להיות לא רק הוגנת, אלא היא גם חייבת להיתפס כהוגנת. עונשים ישנים אלו, המחמירים, שנמצאים מחוץ לאותו קו עם עונשים המוטלים לפי החוקים של היום, שוחקים את האמון של העם במערכת המשפט הפלילית שלנו," אמר קול.

"המתקת העונש היא תרופה יוצאת דופן המשמשת לעתים נדירות. אבל היא עשויה להיות זמינה בנסיבות מסוימות, ובכלל, כאשר לאדם יש רקורד נקי בבית הסוהר, לא נשקפת ממנו סכנה לביטחון הציבור והוא נידון במסגרת חוקית מיושנת שהשתנתה מאז וכבר לא נראית היום כמתאימה," הוא כתב.

הקונגרס יכול לעשות משהו, אבל בקנה אחד עם מדינת האיחוד של הנשיא והוא הולך לפעול באופן ישיר. הנשיא כבר המתיק את עונשם של שמונה בני אדם שנשפטו בחומרה רבה מדי תחת חוקי הקראק המיושנים.

"ישנם יותר עברייני סמים לא אלימים ברמה נמוכה שעדיין יושבים בכלא ושסביר להניח שהיו מקבלים עונשים נמוכים באופן משמעותי, אילו היו מורשעים באותם עבירות היום. זה לא הוגן, וזה פוגע במערכת המשפט הפלילית שלנו," טען קול.

" כדי לעזור לתקן את זה, אנחנו צריכים לזהות אנשים אלו ולקבל עתירות מוכנות היטב למשרד המשפטים. זוהי המטרה של המחלקה למצוא מועמדים נוספים, שדומים לשמונה המועמדים שנמצאו מתאימים לחנינה שהוענקה בשנה שעברה, ואנו נמליץ עליהם לנשיא לשקילת החנינה."

"זה המקום שבו אתם יכולים לעזור," קול אמר לעורכי הדין. "אנחנו פונים ללשכת עורכי הדין בניו יורק ולעמותות אחרות כדי לסייע למועמדים פוטנציאליים."

המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, ג'יימס קול

Spread the love
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

לתגובה