אובמה בראיון ל-CNN: אתמוך בהקלות על חוקי המריחואנה

הנשיא ברק אובמה אומר בראיון חדש כי הוא יתמוך במאמצים להסיר את המריחואנה מפקודת הסמים המסוכנים ביותר של הממשלה הפדרלית, אך הקונגרס חייב לפעול בכדי לבצע את השינוי.

 

בראיון לרשת CNN ששודר יום שישי, המראיין הפעיל לחץ על אובמה לגבי דבריו האחרונים לניו יורקר שמריחואנה היא לא יותר מסוכנת מאלכוהול ושאל האם הוא יפעל להסרת המריחואנה מראש הרשימה של הסוכנות הפדרלית לאכיפת חוקי הסמים.

"קודם כל, ההגדרה של מה הוא כן ומה הוא לא חומר מסוכן מהדרגה הראשונה הוא תפקידו של הקונגרס," אמר אובמה.

"אני עומד על דעתי, המבוססת על ראיות מדעיות, שהשימוש במריחואנה, למשתמשים מזדמנים, משתמשים בודדים, בעלת פוטנציאל לשימוש לרעה, בדיוק כמו האלכוהול ויש להתייחס אליה כבעיה ואתגר של בריאות הציבור," אובמה הוסיף. "אבל כפי שאמרתי בראיון, הדאגה שלי היא שבסופו של דבר ישנם עונשים פליליים כבדים מאוד עבור משתמשים בודדים שיושמו בצורה בלתי אחידה, ובמקרים מסוימים, עם פער גזעי."

ה-DEA נדרש לעשות קביעות, אמר אובמה, אך בהתבסס על החוקים שהתקבלו על ידי הקונגרס. דובר המשרד הלאומי למדיניות בקרת הסמים בבית הלבן צייץ בטוויטר ביום רביעי כי היועץ המשפטי לממשלה יכול בעצמו לסווג מחדש את המריחואנה לאחר ביקורת מדעית, אלא שזה יהיה "בלתי סביר עקב המדע הנוכחי."

אבל אובמה אמר שהוא יתמוך בפעולת הקונגרס להסיר את המריחואנה מרשימת החומרים המסוכנים ביותר.

כבר היום מתייחסים למריחואנה באופן שונה מסמים מסוכנים אחרים בראש פקודת הסמים. היא קיבלה מעמד חוקי למטרות רפואיות בכמעט שני תריסר מדינות ומדינת קולורדו ווושינגטון הפכו לאחרונה למדינות הראשונות המאפשרות שימוש פנאי. ממשל אובמה התיר בזהירות לשתי מדינות אלה להתקדם ביישום חוקי המריחואנה החדשים שלהם, תוך אזהרה כי היא תגיב במהירות אם הסם ימצא את דרכו מעבר לקווי המדינה או לידיהם של קטינים.

"אנחנו הולכים לראות את מה יקרה בניסוי בקולורדו ובוושינגטון", אמר אובמה. "משרד המשפטים, אתה יודע, תחת אריק הולדר, אמר כי אנחנו הולכים להמשיך ולאכוף את החוקים הפדרליים. אבל במדינות אלה, אנו מכירים בכך שאין לנו … את המשאבים להפעיל משטרה בכל פעם שמישהו מעשן ג'וינט באיזו פינה. ואנחנו מנסים לספק להם מבנה שיוודא כי, אתה יודע, סוחרי סמים גדולים, אפקט הזליגה של האלימות, באופן פוטנציאלי, של סחר בסמים לא יצוצו מהניסוי הזה."

אובמה הודה בשימוש בסמים שלו כסטודנט בזכרונותיו, חלומות מאבי, וכתב על שימוש במריחואנה ו"אולי קצת קוקאין."

"אבל אני מציע להעיר הערת אזהרה," אובמה אמר ל-CNN . " … מי שחושב שלגליזציה היא תרופת פלא, אני חושב שצריך לשאול את עצמו כמה שאלות קשות, בגלל שאם אנחנו מתחילים לאפשר לתאגידים גדולים עם הרבה משאבים וזרועות הפצה ושיווק לפעול באופן חופשי ולמכור מריחואנה, לאחר מכן אנו נראה רמת שימוש לרעה שעשויה להתרחש בצורה גדולה יותר."

Spread the love
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

כתיבת תגובה